СТАТУТ

шкільного краєзнавчого музею

Старопетрівської загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів

1. Загальні положення:

1.1 Краєзнавчий музей (далі – музей) при Старопетрівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів є осередком освіти і виховання, який сприяє формуванню у молодшого покоління національної свідомості, любові до своєї рідної землі, Батьківщини, забезпечення духовної єдності поколінь і збереження та використання пам`яток матеріальної і духовної культури рідного села, краю.

1.2 Замовниками музею є працівники та учні школи під керівництвом вчителів української мови та літератури, географії та адміністрації школи.

1.3 Музей взаємодіє з педагогічним колективом, з Петрівською сільською радою, яка надає матеріальну допомогу; жителями села, має краєзнавчий гурток, який допомагає фонду музею.

1.4 Оригінальні пам’ятки історії Київщини зберігаються у фондах музею і обліковуються у порядку, встановленому чинним законодавством.

1.5 Музей у своїй діяльності керується Законом України «Про музей та музейну справу», нормативними документами Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури і мистецтв України та даним Статутом музею.

1.6 Статут музею розроблено на основі Статуту Старопетрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

1.7 Юридична адреса школи та музею: 07353 с. Старі Петрівці вул. Князя Святослава, 171, Вишгородський район, Київська область, тел./факс 0 (4596)- 44592

2. Мета, головні завдання та зміст роботи краєзнавчого музею

2.1 Мета діяльності краєзнавчого музею полягає у залученні молодого покоління до виявлення та збереження історико-культурної та національної спадщини свого народу, у формуванні творчої особистості та сприянні відродженню українських традицій, вивчення історії рідного краю, побуту та матеріальної і духовної культури народу, удосконаленні роботи по впорядкуванню зібраних музейних експонатів, підвищення рівня патріотичного виховання учнів, розкриттю творчого потенціалу шкільного колективу та педагогів школи.

2.2 Головним завданням у роботі краєзнавчого музею є:

- сприяння удосконаленню навчально-виховного процесу в школі, а саме: розширення і поглиблення загальноосвітньої підготовки учнівської молоді засобами позакласної роботи;

- розвиток творчих інтересів учнівської молоді до пошукової, краєзнавчої, науково-дослідної роботи;

- формування у підростаючого покоління нерозривного взаємозв’язку минулого, сучасного й майбутнього України;

- допомога педагогічному колективу школи у впровадженні нових нетрадиційних форм роботи з учнями;

- участь у формуванні, збереженні і раціональному використанні музейного фонду України, проведення виставок робіт учнів школи; вивчення історії рідного краю;

- вивчення та дослідження історії побуту села;

- проведення екскурсій, культурно-освітньої роботи серед учнівської молоді.

2.3 Зміст роботи музею:

- музей організовує дослідницьку діяльність згідно з краєзнавчою тематикою;

- систематично поповнює фонди музею шляхом пошукової роботи експонатів серед жителів сіл Старі Петрівці, Нові Петрівці, Лютіжа та сіл Київщини;

- організовує облік музейних предметів, забезпечує їх збереження;

- створює і поповнює стаціонарні експозиції, виставки;

- проводить тематичні навчально-наукові, оглядові екскурсії по музею для учнів, випускників школи, жителів села;

- надає можливість використання матеріалів музею у навчально-виховному процесі та науково-дослідницькій роботі Малої академії наук;

- музей організовує і бере участь у районних, обласних, всеукраїнських заходах.

3. Створення та ліквідація музею

3.1 Рішення про створення краєзнавчого музею було прийнято за ініціативи директора школи, педагогічного та учнівського колективів. Музей створено на принципах доцільності, актуальності, зацікавленості згідно з наказом по Старопетрівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів «Про створення краєзнавчого музею «Оберіг» №73-з від 06.09.2010 року.

3.2 Актив учнів і педагогів почали виконувати спроможну пошуково-дослідницьку, збиральну, фондову, експозиційну і просвітницьку роботу під керівництвом вчителів, що очолили цю роботу.

3.3 Створення краєзнавчого музею є результатом цілеспрямованої, систематичної, творчої, пошуково-дослідницької, збиральної, фондової, експозиційної роботи.

Музей має в наявності:

-інвентарну книгу, в якій зареєстровано оригінальні пам`ятки історії Київщини як основний і допоміжний та науковий фонд музейних предметів, на основі яких будується експозиція краєзнавчого профілю;

-обладнано окреме приміщення, яке забезпечить збереження, вивчення і експонування музейних колекцій;

- створено умови для охорони музею, оснащено його засобами охоронної і пожежної сигналізаціями;

-організовано роботу музею за чітким розкладом;

- легалізацію музею здійснити шляхом реєстрації системою Міністерства освіти і науки, Міністерства культури і мистецтв України. Діяльність музею припинити лише за рішенням його засновника.

4. Керівництво роботою музею

4.1 За роботу музею відповідає директор школи, а саме:

- призначає педагога, що здійснює безпосереднє керівництво роботою музею;

- встановлює надбавки педагогу за роботу в музеї за рахунок в межах фонду заробітної плати;

- сприяє організації та проведенню навчальних, виховних, методичних заходів на базі музею;

- морально заохочує педагогів, які відповідають за роботу в музеї, піднімає клопотання про присвоєння їм почесних знань;

- вирішує питання дислокації музею та режиму його роботи.

4.2 Робота музею організовується на основі самоврядування, керівним органом якого є рада музею, яка обирається на зборах учнівського активу і складається з педагогів та учнів у кількості 5 чоловік строком на один навчальний рік.

4.3 Рада музею:

- обирає голову і роз приділяє обов`язки між членами ради;

- вирішує питання включення до фондів музею пам.яток історії, які надійшли в процесі комплектування;

- обговорює та затверджує плани роботи;

- заслуховує звіти про пошуки, дослідницьку та наукову роботу;

- організовує навчання екскурсоводів, лекторів;

- встановлює і підтримує зв`язки з музеями інших шкіл району, музеєм-садибою «Савкина хата» с. Нові Петрівці;

- веде документацію музею (інвентарну книгу, книгу обліку проведення екскурсій, навчальних занять,масових заходів, акти прийому та видачі експонатів, плани роботи).

4.4 Науково-методичну і практичну роботу музею надає Вишгородський центр художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт», Старопетрівська сільська рада та піклувальна рада школи.

4.5 Загальне керівництво музею здійснює відділ освіти Вишгородської районної державної адміністрації


5. Облік забезпечення і збереження фондів

5.1 Облік експонатів, пам`яток історії та культури, які зберігаються в музеї, приводяться в порядок, визначеному документами Міністерства культури України.

5.2 Зібраний матеріал складає фонди музею і обліковується в інвентарній книзі, яка скріплюється печаткою і завіряється підписом директора школи.

5.3 Фонди музею поділяються на основні (оригінали пам`яток історії і культури) і допоміжні (схеми, діаграми, копії, муляжі тощо).

5.4 Експонати, яким загрожує знищення чи псування, можуть бути вилучені з фонду музею згідно з чинним законодавством.

5.5 У разі припинення діяльності музею згідно з чинним законодавством, оригінальні пам`ятки історії і культури передаються до державного музею.

5.6 Безпосередня відповідальність за збереження музейних зібрань покладається на директора школи та директора музею.

5.7 Особи, винні в порушенні законодавства України про музей та музейну справу несуть повну відповідальність згідно з чинним законодавством.

6.Фінансування

Витрати, пов`язані з пошуковою роботою , придбанням інвентаря, обладнання технічних засобів та оформлення музею, проводяться за рахунок коштів Старопетрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, а також залучених коштів.

Кiлькiсть переглядiв: 1631

Коментарi